Survivor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Episodul 1

3 participanți

In jos

Episodul 1 Empty Episodul 1

Mesaj  Sylar Sam Feb 09, 2008 9:38 pm

Iata ca in sfarsit a avut loc si premiera primului episod dintr-un sezon special al reality-show-ului Survivor. Asa ca am creat acest loc de comentat si analizat Very Happy ce ne-a fost dezvaluit in primul episod.

Sylar

Mesaje : 20
Data de înscriere : 21/12/2007
Varsta : 34

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  Sylar Sam Feb 09, 2008 9:46 pm

Am asteptat cu nerabdarea sezonului 16 si pot sa spun ca am fost putin dezamagit.
Totusi am avut parte de un episod bun dar care a fost nedrept fata de noii concurenti (personal, nu am retinut mare chestie despre nici unul dintre ei, poate cu exceptia lui Kathy) care nu prea au avut parte de prea multe confesionale.
Am fost bucuros sa ii revad pe toti fostii concurenti dar pot sa spun ca deja am inceput sa imi schimb parerea despre multi dintre ei. Nu imi place turnura pe care a luat-o viata din tribul Malakal, faptul cum atatea cupluri au rasarit ca ciupercile dupa ploaie. In calitate de ex-fan Ozzy,Parvati am fost surprins ca am ajuns sa sustin cealalta alianta. Sper din tot sufletul ca Cirie sa nu faca prostia si sa aleaga alianta indragostitilor.
Cat despre Jonny Fairplay, am fost bucuros sa il revad, daca nu ar fi fost el, episodul ar fi fost mult mai plictisitor. Era de asteptat totusi sa fie prima persoana votata dar a fost de prost gust ca in loc sa se zbata, el efectiv si-a oferit capul pe tava.

Sylar

Mesaje : 20
Data de înscriere : 21/12/2007
Varsta : 34

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  cami Dum Feb 10, 2008 11:31 pm

Ce m-a socat pe mine a fost faptul ca cele 2 aliante si-l disputau pe fairplay,care nu cred ca ar fi iesit primul daca nu ar fi vrut! Sa vedem acum ce parte o sa aleaga cirie. Cred ca ar trebui sa mearga cu yau&co ,pentru ca altfel cum ar da-o ar fi cel putin a 3 a . Ciudat este ca mie ozzy si amanda ,mi-au placut fiecare separat ,dar nu si impreuna.Cred ca toti ar trebui sa se concentreze asupra jocului,dar poate asta fac! Mi-as dori f mult sa castige yau ,dar nu cred ca are vreo sansa ! Ai dreptate in legatura cu fanii,nu i-am prea vazut,inafara de kathy ,care nu cred ca o sa reziste foaret mult,pentru ca nu prea stie sa se comporte cu ceilalti! Sunt curioasa daca o sa ramana in formula actuala cele 2 triburi,pana la fuziune,pentru ca daca ii schimba ,pica toate planurile initiale! Per total primul ep a fost ok,dar se putea si mai bine

cami

Mesaje : 27
Data de înscriere : 19/01/2008

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  Sylar Dum Feb 10, 2008 11:47 pm

@ cami, Aceeasi parere o am si eu despre primul episod.
Intr-adevar desi mi-au placut Ozzy si Amanda in sezoanele lor acum situatia nu mai sta la fel. Imi e cam mila de Amanda. Ea nu e decat o fana care in sfarsit are ocazia sa aibe o relatie cu favoritul ei.
Si eu sper ca Cirie sa aleaga alianta lui Yau dar problema e ca ei i-ar fi mai bine cu ceilalti. Ar avea locul 3 asigurat (perfect tinand cont ca va fi tot finala de 3) si s-ar putea pune intr-o pozitie foarte favorabila cand ar ramane decat ei 5 in mod sigur cele doua cupluri or sa se lupte pt votul ei.

Sylar

Mesaje : 20
Data de înscriere : 21/12/2007
Varsta : 34

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  cami Lun Feb 11, 2008 12:19 pm

sa vedem acum ,cum o decurga si probele ,pentru ca daca fanii o sa castige in continuare vor avea si ei un cuvant de spus.Am vazut printre ei, cateva fete destepte ,care cred ca vor avea o strategie interesanta si vor influenta putin jocul.Nu stiu de ce ,dar impresia mea este ca o sa castige un fan.Pana la urma nu ma intereseaza sa castige neaparat un favorit,poate sa fie si un fan,atata timp cat joaca bine

cami

Mesaje : 27
Data de înscriere : 19/01/2008

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  kempe3s Lun Feb 11, 2008 12:26 pm

daca prin absurd alianta celor 2 cupluri ar ajunge la final intacta cea de-a 5-a persoana ar avea mari sanse sa castige concursul, avand in vedere ca in finala vor fi 3. si probabil ca juriul va vota pe cea care a ajuns de una singura pana acolo mai mult pe membrii unui cuplu care au luat deciziile in comun. eu nu prea m-as alatura unei aliante formata din eliza si jonathan. ozzi si cu james au jucat destul de curat in sezoanele lor, iar acum sigur se vor atasa de fete si nu cred k vor strica aceasta alianta. de la ceilalti 5 si de la fani cred k vor veni surprizele. mare pacat ca a iesit jonny, desi nu-l simpatizam deloc.

kempe3s

Mesaje : 18
Data de înscriere : 21/12/2007

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  cami Lun Feb 11, 2008 1:41 pm

aha .deci e sigura treaba cu 3 in finala? atunci sa zicem ca s-ar putea alatura cirie aliantei cuplurilor! desi eu n-as vrea sa castige ,pentru ca pentru mine ,ea nu reprezinta deloc ideea de survivor ,n-a avut niciodata o strategie sigura,s-a ferit tot timpul sa nu fie votata ea si pentru asta a votat cum a votat majoriatea ,nu in mod strategic!pe de alta parte mie johnatan nu-mi displace atat de rau,imi place cum gandeste si nu mi se pare ca e atat de tradator ,cum a parut!in cook islands a comis o greseala impulsiva cu mutatul ,iar apoi yul i-a fortat mana sa tradeze din nou cu idolul! offf,apropo de yul... mai bine venea el in locul lui ozzy!

cami

Mesaje : 27
Data de înscriere : 19/01/2008

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  kempe3s Lun Feb 11, 2008 10:47 pm

eu nu am vazut mare lucru la yul, a castigat jocul cum a facut-o si earl si todd, cu un pic de strategie si cu mult ajutor. pe cand ozzi a fost un fenomen prin felul in care se catara, pescuia si inota.a fost foarte placut ochiului si foarte iubit de public. si o sa fie niste dueluri interesante, intre james si tipul ala mare, si intre ozzi si pustii aia 2, care par foarte atletici.

kempe3s

Mesaje : 18
Data de înscriere : 21/12/2007

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  cami Mar Feb 12, 2008 9:00 pm

mie mi-a placut yul la nebunie,m-am bucurat foarte mult cand a castigat ,dar pana la urma fiecare vede ce vrea. Mi s-au parut putin aroganti favoritii si inafara de yau nu ma incanta nici unul foarte tare,deci as vrea sa castige probele in continuare fanii! Joel parca vrea sa concureze impotriva lui james si eric impotriva lui ozzy.Sper ca yau daca nu castiga,cel putin sa ajunga departe ,merita ,mai ales ca a fost genial in fiji si ar fi castigat milionul daca nenorocitul de dreamz si-ar fi onorat promisiunea!daca nu castiga yau atunci sa fie un fan! Very Happy

cami

Mesaje : 27
Data de înscriere : 19/01/2008

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  Sylar Mar Feb 12, 2008 10:02 pm

In privinta lui Yul sunt de acord cu Kempe3s. Motivul principal pt care a castigat a fost norocul. Daca nu ar fi avut idolul sau macar daca regulile acestuia ar fi fost cele din Fiji, Yul nu ar fi castigat. In plus a fost si o persoana relativ plictisitoare, pe cand Ozzy a fost unic. Asta e parerea mea.
Sper ca Ozzy sa nu dezamageasca in Micronesia.

Sylar

Mesaje : 20
Data de înscriere : 21/12/2007
Varsta : 34

Sus In jos

Episodul 1 Empty Re: Episodul 1

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum